a
HomeEKONOMİHer 3 KOBİden 1i sigortalı

Her 3 KOBİden 1i sigortalı

Her 3 KOBİden 1i sigortalı

Türkiye’de 150 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve dünyanın önde gelen sigorta kuruluşlarından olan Generali Sigortanın Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seydi Demir, Türkiye’de faaliyet gösteren işletmelerin %99unu oluşturan KOBİ’lerin büyük çoğunluğunun faaliyetlerini sigortasız ve güvence altına almadan sürdürdüğünü belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Antalya ilk sırada

Türkiye’de 2 milyona yakın KOBİ’nin faaliyet gösterdiğini vurgulayan Seydi Demir, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Antalya’da faaliyet gösteren KOBİ’lerin sigortalanma özelinde öne çıkan iller olduğunu, diğer illerde sigortalanma oranının daha düşük seyrettiğini ifade etti. Mal varlığını güvence altına alan işletmelerin daha uzun süre yaşamını devam ettirebildiğini belirten Demir, sağladıkları %73 oranında istihdamla ve ülke ekonomisindeki ağırlıklarıyla KOBİ’lerin; yangın, sel, dahili su, yer kayması, enkaz kaldırma, iş durması, 3. şahıs sorumluluk, işveren sorumluluk, mali sorumluluk gibi birçok teminattan yararlanabileceklerini ve işletmelerini güvence altına alabileceklerini hatırlattı.

KOBİ’ler sigortalanmayı masraf kalemi olarak görmemeli

KOBİ’lerin sigortalanmayı bir masraf kaleminden ziyade, işlerinin güvencesi olarak görmeleri gerektiğini belirten  Generali Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seydi Demir: “KOBİ sigortası, kaza sonucu oluşabilecek durumlar veya sel, deprem gibi durumlarda iş sürekliliğini garanti eder ve bu şirketler adına gerçek bir rekabet avantajı sağlar. İşyerlerini olası risklere karşı korumak isteyen KOBİler, yapılarına uygun paket poliçeleri araştırarak maddi varlıklarını ve itibarlarını kolayca koruma altına alabilirler. Biz Generali ailesi olarak bu gereksinimlerden yola çıkarak, sunduğu esnek teminat paketleri ile her işletmenin bütçesine ve ihtiyacına göre güvence sağlayan “Ekmek Teknem Sigortası” ürününü KOBİ ve Esnaflar ile buluşturduk. Türk sigortacılık sektöründe ilk olma özelliği taşıyan Ekmek Teknem; KOBİ’lerin ve esnafların kendi teminat paketlerini oluşturmasına olanak tanırken, ihtiyaç dâhilinde olmayan teminatlara ekstra prim ödeme zorunluluğuna da son veriyor.” dedi.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.