a
HomeİŞ DÜNYASI“Yaşam Boyu Spor ve Egzersiz” önerisini ne zaman dinleyeceksiniz?

“Yaşam Boyu Spor ve Egzersiz” önerisini ne zaman dinleyeceksiniz?

“Yaşam Boyu Spor ve Egzersiz” önerisini ne zaman dinleyeceksiniz?

Spor Hocaları Burcu Diker ve Gökçe Durgut Soruyor: “Fazla kilolarınızdan, ağrılarınızdan ve güçsüz kaslarınızdan ne zaman kurtuluyorsunuz?”

Hangimiz nasıl oturduğumuza dikkat ediyoruz ki? Oysa vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekillerimiz ve duruş bozukluklarımız bize yorgunluk ve stres olarak geri dönüyor. Bunları etkili şekilde önlemenin yolu ise pilatesten geçiyor.

Yaşam koşullarımızın kaçınılmaz ve zaten de beklenen sonu, şekilsiz vücutlar, sarkık bedenler ve itici dış görünüm. İlk akla gelen çare ise, kısa sürede forma girmek adına kısa süreli egzersizler. Tüm fitness programları 1 hafta içine sığdırılmaya çalışılıyor ve kaslar boş yere zorlanıyor. Bunlar da vücudu büsbütün zarara sokuyor. Kendini hayatın koşturmasından uzaklaştırıp ruhunu dinlendirmek, gerçekten doğru nefes almak, sağlıklı olmak ve vücudunu daha iyi tanımak isteyenlere kesinlikle son yılların popüler egzersizi olan pilates öneriliyor.

Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğiliminde. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısına ve sakatlıklara yol açabiliyor. Pilatesle ise kas yapısı bir bütün haline getiriliyor ve kilo vermeseniz de ince görünüyorsunuz. Zaten pilatesin amacı karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip vücudun üst kısmına sağlam bir iskelet oluşturmak.

Kimler Pilates Yapabilir?

Pilates, her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemi. Hatta engelli bireyler dahi pilates egzersizlerine adapte edilebiliyor. Böylece fiziksel ve zihinsel rahatlama, uyum ve vücut farkındalığı da sağlanıyor.

Pilates, duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabiliyor. Yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bu egzersiz yöntemi yoğun iş temposunda spor yapmak isteyip de bir türlü uygun koşulları sağlayamayanlar için de vazgeçilmez durumda.

Homepilates Studio Çok Büyük Bir Kolaylık Sağlıyor

Sağlıklı yaşamın kapılarını sonuna kadar açan gizli anahtar Pilates ve bu anahtar Başkent Ankara´da HomePilates Stüdyo´da. Haftada 3 gün sadece 20 dakika ayırarak HomePilates Stüdyo´da yüzyılın son icadı Powerplate ile tanışmalısınız.

Üstelik tüm bunların yanı sıra yine de daha sağlıklı yaşam ve yepyeni mükemmel bir vücut için zaman ayıramayanlar, trafiği, yolu ve zamanı dert edenler için de HomePilates Stüdyo yepyeni uygulamasıyla bizzat evinize özel ve deneyimli hocalarla sağlık ve güzellik nimetlerini sunuyor

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.