a
HomesaPİYASALARZurich sigorta çalışanlarından dev adımlar

Zurich sigorta çalışanlarından dev adımlar

Zurich sigorta çalışanlarından dev adımlar

Zurich Sigorta, her yıl Haziran ayında kutladığı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Haftası (Global Community Week) kapsamında farklı projeleri hayata geçiriyor. Bu yıl, iki yüz gönüllü çalışanının katılımıyla Belgrad Ormanı´nda yürüyüş düzenleyen Zurich Sigorta, atılan her adım için bağışta buludu ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine akülü tekerlekli sandalye ulaştırdı.

170´den fazla ülkede, yaklaşık 55 bin çalışanı ile hayat dışı ve hayat sigortası ürün ve hizmetleri sunan Zurich Sigorta Grubu, her yıl kutladığı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Haftası kapsamında çalışanlarının katılımıyla farklı organizasyonlar gerçekleştiriyor. Daha önce Bolluca Çocuk Köyü´nde tarım alanı oluşturulması, Soma yardım kampanyası ve ihtiyacı olan çocuklar için bisiklet yapımı gibi farklı projeleri hayata gerçiren Zurich Türkiye ise bu yıl, Belgrad Ormanı´nda bir etkinlik düzenledi. İki yüz gönüllü çalışanın katılımıyla gerçekleşen yürüyüşte atılan her adım için bağışta bulunan Zurich Türkiye, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine akülü tekerlekli sandalye ulaştırdı.

Hayata değer katan projelerde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Zurich Sigorta CEO´su Yılmaz Yıldız, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk haftası kapsamında hem çalışanlarımız hem de ihtiyaç sahipleri için faydalı olacak bir etkinlik düzenlemek istedik. Çalışanlarımızın hareketli ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelerini amaçlayarak Belgrad Ormanı´nda düzenlediğimiz yürüşte atılacak her adım için bağışta bulunacağımızı duyurduk. Gönüllük esasına göre katılımın sağlandığı etkinlikte çalışanlarımızın yüzde 98´i ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımız için yürüdü. Etkinlik sonrasında alınan akülü tekerlekli sandalyeler, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği aracılığıyla İstanbul, Bursa ve Adana´da engelli vatandaşlarımıza teslim edildi. Onların günlük hayatta başkasına bağımlı olmadan daha rahat hareket edebilmeleri ve sosyalleşebilmeleri adına gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı projeye yürekten destek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

 

 

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.