a
HomeFİNANSTürk Finans yöneticileri ticari faaliyetler güven kaygısı yaşıyor

Türk Finans yöneticileri ticari faaliyetler güven kaygısı yaşıyor

Türk Finans yöneticileri ticari faaliyetler güven kaygısı yaşıyor

EuroFinance´in düzenlediği konferansa katılan uzmanlar işletmelerinin gelecek yılki faaliyetlerine iyimser bakmıyor. Uzmanlar, önümüzdeki 12 ayda Türkiye´nin ekonomik geleceğine dair endişeler taşıyor.

EuroFinance´in Türkiye´de 11. kez gerçekleştirdiği “Nakit, Hazine ve Risk Yönetimi” konferansı kapsamında üst düzey hazine ve finans profesyonellerinin katıldığı `´Hazine Kararları´´ oturumunda katılımcılarla bir anket gerçekleştirildi. Anket, geçtiğimiz yıl ile kıyasladıklarında Türkiye´deki uzmanların sadece yüzde 15´inin işletmelerinin önümüzdeki 12 ay içinde sürdüreceği faaliyetlere dair pozitif düşünceye sahip olduğunu ortaya koydu. Aynı dönemde Türkiye´deki ekonomik gelişmelere dair beklentilerini değerlendirdiğinde ise uzmanların yüzde 93´ü iyimser değil.

BNP Paribas sponsorluğunda gerçekleşen anket, EuroFinance´in 50´yi aşkın pazarda bir araya getirdiği finans yöneticilerinin hem ülke bazında, hem de küresel olarak geleceğe dair beklentilerini ortaya koyuyor. Anlık olarak panelistler tarafından değerlendirilen anket sonuçları, hem kısa ve uzun vadeli beklentilere, hem de geçmişe ve geleceğe dair değerlendirmelere ışık tutuyor.

EuroFinance Yazı İşleri Müdürü Katharine Morton; “Türkiye´deki şirketler için, özellikle döviz kurlarının etkisi ile iç ve dış jeopolitik riskler sebebiyle zor bir sene olduğunu görüyoruz. Ancak 11 yıldır yakından tanıdığımız bu pazarda konuşmacılardan ve delegasyondan edindiğimiz izlenim, ihtiyatı elden bırakmasalar da, uzun vadede profesyonellerin olumlu beklentiler taşıdığı yönünde” açıklamasında bulundu.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.