a
HomeİŞ DÜNYASITraktörde Uzel Efsanesi geri döndü

Traktörde Uzel Efsanesi geri döndü

Traktörde Uzel Efsanesi geri döndü

İlk kez 1961 yılında İbrahim Uzel tarafından üretimi yapılan “ANADOLU EFSANESİ” ve dünyanın 8. traktör markası olarak sektörde haklı bir yere sahip olan Uzel traktörleri verilen aranın ardından yeniden üretime başladı.

Türk sanayiine ve Türk tarımına damgasını vuran UZEL traktörlerine 14-18 Ekim 2009 tarihinde Bursa´da düzenlenen Burtarım Fuarında gerek yurt içinden, gerekse de yurt dışından gelen ziyaretçiler yoğun ilgi ve talep gösterdi.

Fuarın ardından konuşan ailenin üçüncü kuşak temsilcisi, Uzel Yönetim Kurulu Başkan´ı Emil İbrahim Önder Uzel “Şirketimiz bir kez daha zor olanı başarmaktaki güç ve kararlılığını göstermiştir. İlk traktörümüzü verdiğimiz

aranın ardından 14 Nisan 2009 tarihinde ürettik ve beklenilenin üzerinde bir talep ile karşılaştık. Ben ve ekibim, ürünümüze, kalitemize ve tabii ismimize büyük güven duyuyorduk tabii ki, fakat öylesine bir ilgi görüyoruz ki bizler dahi bu ilgi karşısında heyecan duyuyoruz `´ dedi.

Dünyanın 8. traktör markası olarak ünlenen Uzel Traktör 48 yıl aradan sonra Bursa´da yeniden üretilmeye başlandı. Yeni nesil Uzeller büyük ilgi ve talep gördü.

Önder Uzel, `´14 Nisan 2009 tarihinde hattan çıkan `Uzel´ markalı traktörlerin üretimiyle gerek ekonomik kriz gerekse büyük bir yokluk ve mücadeleye rağmen sadece yeni bir traktöre değil yeni bir geleceğe de imza attıklarının altını çizerken; işçisiyle, bayileriyle, yan sanayileriyle el ele vererek gece gündüz demeden çalıştıklarını; tüm olumsuzluklara ve durdurma çabalarına rağmen Uzel markasını yeniden ayağa kaldırmak için azimle bir yolu açtıklarını da belirterek, bu mücadele emeği geçen Uzel´in içinde ve dışında, herkese, yürekten sevgi ve şükranlarını iletti.

Dünya markası Uzel Fabrikasında, Traktörlerde `´İbrahim Uzel´´ ismi yaşıyor!uzel logo

Dünyanın 8. traktör fabrikası olarak sektörde haklı bir yere sahip olan Uzel traktörleri için amaçlarının dünyanın 5. traktör markası olmak olduğunu belirten Emil İbrahim Önder Uzel ekonomideki olumsuzluklara rağmen üretimlerinin hız kesmeyerek devam edeceğini de ekledi.

İlk traktör dede İbrahim Uzel´in himayesinde 1961 yılında üretilen Uzel traktörleri, tam 48 yıl sonra bugün üçüncü kuşak tarafından yine dede İbrahim Uzel´in adını taşıyan yepyeni bir ürünle devam ettirilmenin haklı gururunu da taşıyor.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.