a
HomeİŞ DÜNYASIPQS kaliteye davet ediyor

PQS kaliteye davet ediyor

PQS kaliteye davet ediyor

1996 yılından beri sanayi sektöründen hizmet sektörüne, KOBİ´lerden holdinglere, kamudan özel sektöre kadar birçok sektörden kurumlara kalite belgesi veren PQS Danışmanlık, “dürüstlük” temelinde ve “doğruluk” vizyonuyla kaliteli hayat sunmaya devam ediyor.

PQS Danışmalık, “Kaliteye bakan gözünüz” sloganıyla 12 yıldır kalite sektörünün vazgeçilmez markası oldu. İstanbul merkezli kurulan ve Ankara, İzmir, Bursa ve Sivas şubeleriyle büyüyen kurum, marka oluşturmaktan başlayarak, kurumsal renkler, nitelik profilleri ve yetki süreçlerinden uygulamalı eğitimlere, yatırımdan arge´ ye, teknoloji transferinden yurt içi ve yurt dışı satış imkanı sağlamaya kadar birçok konuda hedeflere ulaştırıyor.

DÜRÜSTLÜK´ TEN ŞAŞMAYAN KALİTE ANLAYIŞI

PQS Danışmanlık Genel Müdürü Hakan Yılmaz, dergimiz için kaliteyi ve PQS´ i anlattı… Yılmaz, grubun 1996´dan beri evrensel değerleri en ince detaylarıyla müşterilerinin memnuniyetine sunduklarını söyledi. Yılmaz “Grubumuz, uluslararası ve ulusal kalite standartlarındaki yönetim anlayışlarını, ürün ve hizmete yansıtmayı amaç edinmiştir. Bu manada, ülkemizi temsil eden en küçük başarı yüreğimizi kabartır, PQS topluluğuna sonsuz heyecanlar verir” diye konuştu. Hakan Yılmaz, kalite politikalarının “dürüstlük, dürüstlük ve dürüstlük” olduğunu vurguladı ve şöyle konuştu; “Grup olarak misyonumuz işimizi her safhasında doğru yaparak, sürekli geliştirmektir. Vizyonumuz ise firmalarımızın rekabet güçlerine tüm gücümüzle destek vererek, başarıları paylaşmaktır.”

MARKANIZI DÜNYAYA TANITIYORLAR

PQS Danışmanlık Genel Müdürü Hakan Yılmaz, PQS´nin firmaların ihtiyaçları doğrultusunda; kurumsal eğitimlere cevap veren, kurumsal yapıyı oluşturan, finansal güçlü hareketlenmelere yön veren, sistem analizi ve kalite belgeleri çalışmaları yapan kurum olduğunun altını çizdi. Yılmaz “Grubumuz, markayı dünyaya tanıtmayı bileni takım ruhunu geliştirmeyi başaran, teknolojik ihtiyaçları tespit eden ve tüm bu çalışmalarını e-bilişim ile destekleyen sistemle yapmaktadır. PQS; Türkiye´deki ticari yapıyı ve firmaların dokusunu iyi bilen akademik ekibe sahip bir danışmanlık kurumudur” dedi. “Hedefe ulaştıran en etkin yöntem ISO 9001:2000´dir”

PQS Danışmanlık, çağdaş bilgi sınırlarında sunduğu eğitimler ile kurumlarda verimliliği arttırıyor, maliyet tasarrufu sağlıyor. Yılmaz “Danışmanlığını yaptığımız firmalara danışmanlık faaliyeti kapsamında gerekli eğitimleri açık katılımlı ya da firmaya özel eğitimler olarak düzeltiyoruz. Paylaştıkça çoğalan bilgi, sürekli gelişen, ileriye umutla bakan ve sektöründeki yerini korumayı veya büyümeyi hedefleyen bir kurum için birincil hedeftir.

Kurumların başarılı yönetilebilmeleri, sahip oldukları yönetim sistem modeline bağlıdır. Bir ürün yada hizmeti; müşterinin istediği derecede kabul edilebilir hale getirmek için, satın alma, depolama, ön hazırlık, üretim ve sunuş safhaları ile satış sonrası hizmetin her aşamasında beklenti ve memnuniyeti en üst seviyede tutması gerekir. Sistematik, etkin, refleksleri hızlı bir yönetimin ve hedefine koşan her kurumun kullanabileceği dünyadaki en etkin sistem ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemidir” dedi.

Yılmaz, ISO´nun kurumlara başlıca faydalarını şöyle sıraladı; Kurumsallaşmak, maliyetleri azaltmak, rekabet gücünü arttırmak, verimliliği ve karlılığı arttırmak, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı benimsemek, işlerin her seferinde doğru yapılmasını kolaylaştırmak ve kurum içi iletişimi güçlendirmek.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.