a
HomesaPİYASALARÖdeme sistemleri dünyasında “kullandığın kadar öde” dönemi

Ödeme sistemleri dünyasında “kullandığın kadar öde” dönemi

Ödeme sistemleri dünyasında “kullandığın kadar öde” dönemi

CordisNetwork, bankalara, ödeme kuruluşlarına ve kendi ödeme sistemini kurmak isteyen kurumlara uçtan uca ve çok katmanlı bir yapı ile hizmet sunuyor. Bu yapıda `dış hizmet sağlayıcı´ olarak `kullandığın kadar öde´ hizmet modeli ile faaliyet gösteren CordisNetwork, küresel ödeme sistemleri dünyasında yer alan bir konseptin Türkiye´de de hayat bulmasını sağlıyor.

Cardtek Group şirketlerinden CordisNetwork, Türkiye´de bankacılık sisteminin büyük bir bölümüne çok katmanlı ve uçtan uca hizmet anlayışı ile, ürünlerini bir arada sunabilen tek şirket. Tüm hizmetlerin sunmanın yanı sıra bir banka, CordisNetwork hizmet yelpazesinde dilediği ürünleri seçerek, kendi sistemi ile tam entegre biçimde de kullanabiliyor. Bu yelpazede kart, POS, VPOS, ATM operasyonu gibi birçok hizmet kalemi yer alıyor. CordisNetwork; bünyesindeki tecrübeli ekibi ve sürekli gelişen teknolojiye aynı hızda uyum sağlayan ödeme sistemleri dünyasına sunduğu çözümleri ile sektörde fark yaratıyor.

Bankaların yanı sıra, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile birlikte lisans alacak, bu kapsamda BDDK izniyle bankanın sunduğu bazı fonksiyonları sunabilecek yeni ödeme kuruluşları da CordisNetwork´ün hizmet sunum ağının daha da gelişmesine katkı sağlıyor. Ödeme dünyasının bu şekilde yaşayacağı değişime hazır olma hedefi ile ilerleyen CordisNetwork, bankalara hizmet veren ve güçlü referanslara sahip yapısına, bankalardan çok daha fazla ihtiyacı olan bu kurumlara hizmet sunabilecek şekilde geliştiriyor. Hatta bu yeni finans başlığının doğru yapılanmasını sağlamak için CordisNetwork, ilgili düzenleyici kurum ve yapılarla yakın temas içinde. Amaç bu ödeme kuruluşlarının da tercihi olan pazardaki lider hizmet sağlayıcı olmak.

Dünyaya açılmak için hazırlık yapılıyor

Bu yasa ve yeni finans pazarı üyeleri, CordisNetwork için yeni bir hedefin belirginlik kazanmasını sağlıyor: Bankaların ve ödeme kuruluşlarının hizmet verdiği müşterilerin, kendi içinde kuracakları ödeme sistemlerinin de hizmetini vermek. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren, kendi ödeme sistemlerini kurma ihtiyaçları açıkça görülen bazı şirketler var ve bu, aynı zamanda dikkatli yönetilmesi gereken bir yapı.

Cordis´in hedefi, bu uçtan uca ve çok katmanlı mimari modeli, yurtdışına taşımak. Türkiye gibi finans sektöründeki tecrübenin benzersiz bir değer oluşturduğu gerçeği ışığında öncelikli coğrafyalar, Avrupa, Dubai merkezli Ortadoğu ve Azerbaycan merkezli CIS bölgesi olarak sıralanıyor.

2009 yılından bugüne oluşturdukları iş modeli ile fark yarattıklarını belirten CordisNetwork Genel Müdürü İbrahim Durak, stratejiyle ilgili olarak; bu hizmet modeli ile sürekliliği olan bir gelir yapısını oluşturmak için ilk adım olarak kendi içinde süreçlerini yönetmeyi tercih eden bankalara değil, bu teknolojileri kullanacak olan müşterilere yöneldik. Müşterilere bu teknolojinin anlatılmasının ardından bankaya fayda ve avantaj anlatımı, sistem tanıtımı yaptık. Bu farklı strateji ile aslında banka adına iş geliştirme yapan CordisNetwork, süreç içinde bankalarla birlikte geliştirilen başarılı projelerle referanslarını sürekli zenginleştirdi. Bu sürekliliğin temelinde bankalar kadar güvenli bir yapı sunmamızın payı belirleyici oldu. Ürün yelpazemizle, hizmet verilen her bir bankanın geçirdiği denetime ek olarak, biz bankayı denetleyen kurumun da denetiminden geçiyoruz. Bu da Cordis´in verdiği hizmetlerin güvenlik seviyesini en üst noktaya taşıyor” dedi.

Hizmet alan bir banka, bir havuz mantığı ile kurgulanan yapıyı tüm bankalarla birlikte kullanıyor, kullandığı kadar ödüyor. Büyümek için sınır da yok

Kuruluşundan bugüne önemli yatırımlara imza atarak, yatırımın geri dönüşü için planlandığı gibi 5 yılı geride bırakan CordisNetwork, müşteri olarak hizmet sunulan bankaların ve ödeme kuruluşlarının sayısının artması ile kârlılığında istikrarlı artışın da devamını bekliyor. İnternet hizmetleri ve mobil uygulamalar başta olmak üzere, birçok başlıkta hız kesmeyen teknolojik gelişimler de CordisNetwork´ün önünü açıyor. Cardtek Grup içindeki sinerji ise ürün çeşitliliğini beraberinde getiriyor. Grup bünyesinde faaliyet göstermenin temel avantajı, çok hızlı değişen ödeme dünyasına yanıt verme yetkinliği sağlayan ileri teknoloji.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.