a
HomeEKONOMİMarpop bayilik yapacak ilk 10 firmadan isim hakkı almayacak

Marpop bayilik yapacak ilk 10 firmadan isim hakkı almayacak

Marpop bayilik yapacak ilk 10 firmadan isim hakkı almayacak

Dondurma ve yaz sezonuna çok az bir süre kaldı. Yaz aylarının vazgeçilmezi ve en beğenilen damak tadı olan dondurmanın tek adresi Mado´dan yeni bir atılım. Eksen Grup ve Mado ortaklığıyla hayata geçen Marpop, yeni dönemde bayilik ağını genişletecek.

Mado´nun Yönetim Kurulu Üyesi Kadriye Kanbur, Mado Genel Koordinatörü Mehmet Yılmazoğlu ve Franchise Direktörü Kader Sipahi; Mohini Alışveriş Merkezi´nde yeni açtıkları Marpop´da bir basın toplantısı düzenleyerek, Marpop´un yeni dönem hedeflerini ve bayilik şartlarını anlattılar.

Mado Genel Koordinatörü Mehmet Yılmazoğlu toplantıda şunları söyledi:

Mado, ailevi deneyimlerle, endüstriyel deneyimleri birleştirip, pazarda söz hakkına sahip olan ve ilk dondurma franchise´ olan markadır. Aynı zamanda Avrupa´nın en çok franchise veren dondurma markasıdır. Mado dondurma sektöründeki uzun süredir elde etmiş olduğu deneyimlerle dondurma sektöründeki yenilikleri birleştirerek, bambaşka bir konseple yeni marka yaratmıştır. Mado´daki damak tadını değişik hedef kitlelere ulaştırmayı hedeflediği için bu marka doğmuştur. Mado dondurma sektöründeki bu deneyimini işletme sektörünün duayenlerinden Erol ve Varol Kaynar kardeşlerle ortaklık yaparak birleştirmiştir.

İlk mağazasını Caddebostan´nda, ikincisini de Mohini´de açmıştır. Şimdi de Ege ve Antalya bölgesi için görüşmelere başladık. Bizim bayilik şartlarımıza sahip olan ilk 10 bayimizden isim hakkı bedeli talep etmeyeceğiz. Çünkü bu markanın ve konseptin yayılması bizim için de dondurma sektörünün gelişimi açısından da çok önemli. Şu anki ekonomik şartları göz önüne alarak en düşük maliyetlerle en karlı yatırımı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu hesaplar neticesinde 10 bin ile 50 bin EURO arasında tipine ve büyüklüğüne göre toplam yatırım maliyetleri söz konusu. Bizler bu ilk yatırım maliyetinin ilk 6 ay içerisinde geriye dönüş yapacağını öngörüyoruz. Şu anın koşullarını dikkate aldığınızda en hızlı geri çevrilebilen yatırımının Marpop´lar olduğunu düşünüyoruz. Global bir kriz var. Aslında bazı krizler iyi fırsatlar da doğuruyor. Günümüzde birçok insan işten ayrılmış ve kendi işletmelerini kapatmış durumda. Ama çok düşük maliyetlerle 10.000 – 20.000 Euro´su olan insanlar için, yeni bir kazanç sağlayacakları noktada Marpop iyi fırsatlar veriyor. Bizim bütün konseptlerimizde olduğu gibi ekipmanlarımız da, ürünlerimiz de standart. Yatırımcı bize geldiğinde biz ona gerekli yönlendirmeyi yapıyoruz. Ortağız çünkü. Danışmanlık olarak A´dan Z´ye ne gerekiyorsa yapıyoruz. Markayı yapan ve uygulayan bizleriz bu markanın da yaşaması anlamına geliyor. İşe başlamadan önce tüm personelin eğitimi, kendisinin eğitimi, mimari konsept, ekipmanına varana kadar bunların temini, kullanımları, bu arada kullanırken oluşabilecek sorunlar için anında müdahale sağlandıktan sonra zaten şubenin açılışını onaylıyoruz. Bunlar yerine gelmeden, bir eğitim alınmadan herhangi bir açılışı onaylamıyoruz.

Mado´nun Yönetim Kurulu Üyesi Kadriye Kanbur ise şunları söyledi:

Marpop´da da ana ürün, lokomotif ürün dondurmadır. Daha eğlenceli, daha trendy, günümüzün gelişen koşullarına uygun kişiye özel dondurma. Tüm ürünlerimizde doğal meyveler kullanıyoruz.

Marpop gelen konuklarının kendisini özel hissettiği kişiye özel mekanlardır.

Dondurmalarımız mix olarak Kahramanmaraş´dan geliyor, günlük dondurma üretimi ise İstanbul´da yapılıyor. Tatlarımız; Badem, fıstık, parça çikolata, üzüm gibi bol taneli kişiye özel ve tüketicinin gözü önünde hazırlanıyor. Bu siztem sektöre farklılık getirmiştir. Marpop´da dondurma karışımlarımızın dışında, taze meyve sularımız, meyve salatalarımız, ve çok farklı lezzetlerde sahlep çeşitlerimiz var. Sahlep hem soğuk hem de sıcak versiyonlarda ve yine kişiye özel çikolata ve meyve karışımlarıyla sunuluyor. Bunların yanı sıra atıştırmalık parmak dondurmalar da yine Marpop´un gözdeleri.Mado ve Marpop Franchise direktörü Kader Sipahi ise bayilik koşulları için şunları söyledi.

Marpop´lar 20 m2 ile 70 m2 arasında farklı konseplerle büyüyecek. Yaz sezonunun ve yoğun geçen merkezlerin bayilerimize daha çok kazandıracağına inanıyoruz. Başvuruları da bu anlamda değerlendiriyoruz. Sezonluk yerlerde sunumunu yapacağımız ürünler için maliyet 20000 Euro´dan başlıyor. Gördüğünüz alışveriş merkezlerinde ise 50 – 60 m2 lik yerlerde 50.000 Euro´ya kadar çıkıyor. Önümüzdeki 2 ay içerisinde 20 şube daha açmayı hedefliyoruz. Maliyetlerin düşük olması geriye dönüşü çabuk olduğundan, oldukça talep alıyoruz. Kişiler kendi emlaklarıyla geldiklerinde onları da değerlendiriyoruz. Ama onları kendi yatırımcılarımızla değerlendirip yönlendiriyoruz. Burada en önemlisi yatırımcının devamlı surette işletimde olmasıdır.

Marka yetkilileri, Marpop markasını Türkiye´de hızla yaymak istediklerini ve başvuruları hızlıca değerlendireceklerini ifade ettiler.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.