a
HomeEKONOMİİSTİKRAR ÇİZGİSİ DEVAM EDECEK

İSTİKRAR ÇİZGİSİ DEVAM EDECEK

İSTİKRAR ÇİZGİSİ DEVAM EDECEK


Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Altındağ, son siyasi gelişmelere ilişkin bir açıklamalarda bulundu. Emre Altındağ “Bu değişiklik çok önemli olsa da siyasi ve ekonomik istikrarımıza olumsuz yansıyacağını düşünmüyorum. Dolayısıyla istikrar çizgisinin aynı şekilde devam edeceğinden şüphem yok.” dedi.

IMG_1898

Son siyasi gelişmelere ilişkin bir açıklamalarda bulunan Ankara Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Alt
ındağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun görevde bulunduğu süre içerisinde tavrı ve yönetim tarzıyla hemen herkesin takdirini kazandığını söyledi.

Başbakan Davutoğlu´nun görevini başkasına devredeceğini işaret eden Başkan Altındağ, “Bu değişiklik çok önemli olsa da siyasi ve ekonomik istikrarımıza olumsuz yansıyacağını düşünmüyorum. Kadrolar, aynı kadrolar. Dolayısıyla istikrar çizgisinin aynı şekilde devam edeceğinden şüphem yok. Türkiye´nin bunu böyle algılaması gerekir” dedi.

“Dolardaki Hareketlilik Geçici”

Son günlerde Doların yukarı yönlü hareketiyle ilgili de konuşan Emre Altındağ, “Dolardaki mevcut dalgalanma da geçicidir. Her şeyin aynı şekilde devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

“Ülke Gündemine Dönmek Zaruridir”

Türkiye´nin hem içerde hem dışarıda cereyan eden meselelere karşı istikrarını korumak zorunda olduğunu vurgulayan ANGİAD Başkanı Emre Altındağ, “Terör, komşu ülkelerle sorunlar, yeni anayasa ve ekonomik reformlar gibi ülkenin acil çözüm bekleyen sorunları olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla şu aşamada yapılması gereken en doğru şey hükümetteki değişikliğin hızlıca yapılmasıdır. Yeni Başbakan´la birlikte kabinede beklenen muhtemel değişikliğin ardından yeniden ülke gündemine dönülmesi zaruridir” şeklinde konuştu.

Hükümet Gerekli İradeyi Gösterecektir.”

Ayrıca Hükümetin gündemde olan konulara konusundaki hassasiyetine de değinen Başkan Altındağ “Bizler Başkent iş dünyasının genç temsilcileri olarak Türkiye´nin bu süreci en sağlıklı şekilde atlatması, çözüm bekleyen meselelerin vakit kaybetmeden ele alınması konusunda hükümetin gerekli iradeyi göstereceğine inanıyoruz” dedi.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.