a
HomeEKONOMİHalkbank, Ato iş birliği ile ekonomiye kaynak yaratmaya devam ediyor

Halkbank, Ato iş birliği ile ekonomiye kaynak yaratmaya devam ediyor

Halkbank, Ato iş birliği ile ekonomiye kaynak yaratmaya devam ediyor

Halkbank, ATO üyelerine aylık %1,08´lik faiz oranı ve 18 aya varan vade ile 50.000 YTL´ye kadar kredi fırsatı sunuyor. Halkbank ve ATO arasında imzalanan protokol kapsamında oda üyelerine geri dönüşlerle birlikte yaklaşık 200 milyon YTL´lik kredi kullandırılması hedefleniyor.

Halkbank ile Ankara Ticaret Odası (ATO) arasında imzalanan protokol kapsamında ATO tarafından Halkbank´a aktarılacak 100 milyon YTL´lik mevduat kaynağı, oda üyelerine nakit kredi olarak kullandırılacak. Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, imza töreninde yaptığı konuşmada ATO´nun Ankara´da ticari faaliyetin gelişimi ve işletmelerin desteklenmesi için üzerine düşen tüm görevleri hakkıyla yerine getirdiğini belirterek “Muadillerine göre en uygun koşullu kredilerden biri olma özelliğini taşıyan Halkbank-ATO Destek Kredisi´nin yeniyıl arifesinde Ankaralı reel sektörün yüzünü güldüreceğine inanıyorum” dedi.

“Halkbank-ATO Destek Kredisi”, aylık %1,08 faiz oranı ve 3 ile 18 ay arasında değişen vade seçenekleri ile kullandırılıyor. Alt limiti 10.000 YTL, üst limiti 50.000 YTL olarak belirlenen kredinin komisyon dahil yıllık maliyeti %14,5 oluyor.

Meslek birlikleriyle iş birliği yapmaya çok önem verdiklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Kasım sonu itibariyle 244 ticaret ve sanayi odası ile protokol imzalandığı ve son bir yılda banka kaynağından ticaret ve sanayi odası üyelerine avantajlı faiz oranları ile finansal destek sağlandığını belirterek bu protokol kapsamında da banka kaynaklarından 250 milyon YTL nakdi ve gayrinakdi kredi ve 100 milyon USD tutarında da yurtdışı kaynaklı kredi olmak üzere yaklaşık toplam 600 milyon YTL kredi kullandırmayı hedeflediklerini ve bundan sonra da KOBİ´lere destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

2009´un Halkbank için 2008´i aratmayacak şekilde, yine başarılarla dolu bir yıl olacağına inandığını ifade eden Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın sözlerine şöyle devam etti:

“Halkbank ailesi olarak her fırsatta dile getirdiğimiz gibi Bankamız, dört mevsim açık tuttuğu şemsiyesiyle en zor günde bile Türkiye´nin üreten insanlarının yanında yer alıyor. Son iki ayda Bankamızın 10.000´in üzerinde yeni firmayı şemsiyesinin altına aldığını dile getirmekten gurur duyuyorum. Daha önce başka bankalarla çalışan bu firmalar, Halkbank´ın zorlu ekonomik koşullarda bile ara vermeden sürdürüldüğü kredilendirme faaliyeti sayesinde artık bankamızın müşterisi haline geldiler. Önümüzdeki dönemde ulusal ve uluslararası kuruluşlarla yeni kredi işbirliklerine imza atmaya hazırlanan Bankamız, 70 yıllık deneyimini doğru stratejilerle birleştirerek 2009´da da müşteri sayısı, tabana yaygın kredi ve mevduat hacmi, aktif büyüklük ve kârlılık açısından sektörün önde gelen bankaları arasındaki yerini korumaya devam edecek.”

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.