a
HomeŞEHİRLERGenç Girişimciler şimdi de Ekvator ile ilgileniyor

Genç Girişimciler şimdi de Ekvator ile ilgileniyor

Genç Girişimciler şimdi de Ekvator ile ilgileniyor

Uluslar arası pazarda söz sahibi olmak isteyen GGYD´lilerin, yabancı misyon temsilcileriyle görüşmeleri sürüyor. Dernek üyeleri bu kez de Ekvador´un Ankara Büyükelçisi ve Ticaret Müsteşarı´yla biraraya geldi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği üyelerinin yabancılarla ticaret yapmasının önünü açacak olan görüşmeler ve geziler devam ediyor. GGYD´liler bu kez de Ekvator´daki iş imkanları hakkında bilgi almak üzere Ankara Büyükelçisi Sayın Augusto Saa ve Ekvador Büyükelçiliği Ticaret Müşteşarı Juan Navas ile biraraya geldi. GGYD´de gerçekleşen toplantıya GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri evsahipliği yaptı. Türk girişimcilere ülkesindeki yatırım fırsatlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan konuk Büyükelçi, Ekvator merkezli bir şirket kurulursa diğer Latin Amerika ülkelerine ulaşmanın kolay olacağını söyledi.

YABANCI YATIRIMCIYI DESTEKLİYORLAR

Ekvator Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Juan Navas ise ülkesinde ticareti arttırmak ve diğer ülkelerin yatırım yapmasını sağlamak için çalışmaları olduğunu anlattı. Navas, Ekvator´daki yasaların yabancı yatırımcıyı teşvik eder nitelikte olduğunu da bildirdi. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ise dernek olarak diğer ülkelerle ekonomik ve ticari iişkilerin geliştirilmesini, üyelere yeni iş imkanları sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Allıoğlu, düzenledikleri toplantıya katılarak üyeleri bilgilendiren konuklarına teşekkür plaketi taktim etti. Ekvator Büyükelçisi Augusto Saa ise Başkan Allıoğlu´na Ekvatora özgü fötr şapka hediye etti. Toplantı, kokteyl ile sona erdi.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.