a
HomePOLİTİKAElmadağ Belediyesi 24 saat göre başında

Elmadağ Belediyesi 24 saat göre başında

Elmadağ Belediyesi 24 saat göre başında

Elmadağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri, kar yağışıyla mücadele için 24 saat görev başında.

Meteoroloji yetkililerinin uyarısı üzerine günler öncesinden tedbirlerini alan Elmadağ Belediyesi karla mücadele ekipleri, sabah saatlerinde yağışın başlamasıyla birlikte başta şehrin ana arterleri olmak üzere aciliyet içeren otobüs güzergâhlarına, hastane girişlerine, kaldırımlara, engelli rampalarına ve ana caddelere kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaparken, gelen şikayetleri de anında değerlendirerek hizmetin ulaşmasını sağladı.

Ulaşımda kolaylık için çalışmalara aralıksız devam edeceğiz

Elmadağ Belediyesi kaIMG_0841rla mücadele ekipleri,İlçeyi etkisi altına alan kar yağışının olumsuzluğa yol açmaması için kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde tuzlama ve greyder ile yolları açarak ulaşımda kolaylık sağladı ve 24 saat aralıksız çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.

Başkandan araç sürücülere uyarı

Belediye Başkanı Gazi Şahin;” İlçede yoğun yağan kar nedeniyle kapanan yollara derhal müdahale edildiğini ve buzdan yürünmez hale gelen kaldırımlarda tuzlama ve solüsyon çalışması yapıldığını bildirdi. Başkan Şahin; “Yoğun kar yağışının ardından buzlanma ve don olayları yaşanabilir. Bu tehlike karşısında sabahın ilk saatlerinden itibaren tuzlama çalışmalarına devam edeceğiz. Bu konuda sürücülerimizin dikkatli olmalarını, özellikle kar lastiği olmayan araçlarla trafiğe çıkmamalarını, vatandaşlarımızın da toplu ulaşım araçlarını kullanmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.