a
HomeEKONOMİDev ihale sonuçlandı

Dev ihale sonuçlandı

Dev ihale sonuçlandı

“Ankara´nın en değerli arsası sahibini buldu.”

Emlak Konut GYO´ya ait Ankara´da Atatürk Kültür Merkezi karşısında ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yanında bulunan yaklaşık 125 bin m2 büyüklüğündeki arsanın satışı için “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesi düzenlendi. İhalenin 2. Oturumunda en yüksek teklifi veren Pasifik Gayirmenkul Yatırım İnşaat A.Ş. – Çiftay İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. iş ortaklığı ihaleyi kazandı.

Şirket yetkililerinden alınan bilgiye göre ihalede 4.194.550.000.-TL+KDV Satış Toplam Geliri üzerinden Emlak Konut GYO´ya %30 oranında gelir payı teklifi verildi. Buna göre arsanın satış bedeli 1.258.365.000.-TL+KDV olarak belirlendi.

ANKARA´NIN İSTİNYE´Sİ

Söz konusu arsa için son yılların en büyük ihalelerinden biri düzenlendi. Emlak Konut GYO´nun son ihalelerinden İstinye´deki arsa satış ihalesi, aynı ihale yöntemi ile bu ihale bedeline yakın bir tutar ile sonuçlanmıştı.Bu şekide bakıldığında Ankara´daki söz konusu arsanın ne derece değerli olduğu anlaşılmaktadır.

Ankara´nın kalbinde en merkezi noktasında yer alan arsanın büyüklüğü125 bin m2 olup, üzerinde 560 bin m2 emsal alanlı inşaat yapılabilmektedir. Arsa konumu, ulaşım imkanları ve yakın çevresiyle ön plana çıkmaktadır.

Ankara´nın en büyük, Türkiye´nin sayılı gayrimenkullerinden biri olacak olan projenin karma kullanımlı olarak ofis, rezidans,hastane,beş yıldızlı otel ve konuttan oluşması planlanmaktadır. Proje özgün mimarisi, büyüklüğü ve geniş peyzaj alanları ile Ankara´nın simgelerinden birisi olacak.

PASİFİK İNŞAAT

İhaleyi kazanan iş ortaklığında pilot konumundaki Pasifik İnşaat son yıllarda yaptığı önemli projeler ile gündemdedir. Son olarak yatırımcısı ve müteahhiti olduğu Ankara´daki Next Level AVM Ofis-Rezidans projesi mimarisi ve konumu ile dikkat çekmektedir.

ÇİFTAY İNŞAAT

Ülkemizde maden sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Çiftay İnşaat, Türkiye´de üstlendiği önemli projelerde sergilediği performans ile de sektörde köklü ve öncü kuruluşlar arasındaki yerini kısa sürede almış ve yükselmeye devam etmiştir.

 

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.