a
HomeEKONOMİBeni Heyecanlandırıyorsun SBS

Beni Heyecanlandırıyorsun SBS

Beni Heyecanlandırıyorsun SBS

Kitap, SBS´ye hazırlanan öğrencilere, anne baba ve öğretmenlere yol gösteren bir rehber.

Yazar, SBS´nin verdiği heyecanı farklı bir bakış açısıyla anlatıyor:

İnsan tanımadığı şeyden korkarken tanıdığı şeyi sevebilir. Korktuğumuz veya sevdiğimiz şeyle karşılaşmak, bizi heyecanlandırır. SBS hakkında bildiğin, sadece Seviye Belirleme Sınavı´nın kısaltması ise ondan korkabilir, bu yüzden sınav kaygısı yaşayabilirsin. Ama SBS´nin ne işe yaradığını ve senin bu süreçte neler yapman gerektiğini bilirsen, onunla tanışırsan yaşayacağın duygu tatlı bir heyecan olacaktır.

Ben, SBS´den veya ÖSS´den hiç anlamam. Test çözme tekniğini de bilmem. Bir yönetici olarak yıllar içinde gördüğüm şu: Sınavda işaretlediğiniz a, b, c, d ve e şıkları iş hayatında herkes tarafından biliniyor. Başarılı dediğimiz adamların hepsi “f” şıkkını bulmuş adamlar. İşin tüm sırrı “f” şıkkında.

Bu sınavların, ezberlerin ve tüm bir sistemin hayal gücünüzü öldürmesine izin vermeyin. Ve unutmayın ki o sınav sorularını hazırlayanlar, “f” şıkkını bilmedikleri için o şıkları yazdılar.

Bu kitap, SBS´de doğru şıkkı bulmanız ve kendinize özgü “f” şıkkınızı oluşturabilmeniz için iyi bir rehber.

Ahmet Şerif İzgören

Bu kitabı okuyacak öğrenciler çok şanslı. Ellerine geçen bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirmelerini öneririm. Ben de OKS´ye hazırlanan öğrencilerden biriydim ama bizim böyle bir rehber kitabımız yoktu.

Emir Doğan

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.