a
HomeEKONOMİBaşbakan Yardımcısı Bozdağ, Almanya Devlet Bakanı Böhmer ile görüştü

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Almanya Devlet Bakanı Böhmer ile görüştü

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Almanya Devlet Bakanı Böhmer ile görüştü

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Almanya´nın başkenti Berlin´de, Alman hükümetinin göç ve uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer ile görüştü. Başbakanlıkta gerçekleşen görüşmeden sonra Böhmer, Bozdağ´a, Almanya dışında alınan diplomaların bu ülkede kabul edilmesini ön gören yasa tasarısının bir kopyasını sundu.

Bakan Böhmer, yasa tasarısının 30 Eylülde Federal Meclis´te kabul edilerek gelecek yılın başında yürürlüğe girmesinin beklendiğini belirterek, bunun göçmenlerin Alman toplumuna uyumu konusunda bir mihenk taşı oluşturduğunu söyledi.

Böhmer, uyum konusundaki çalışmaları daha da hızlandırmak amacıyla Türkiye ile yaptıkları işbirliğinden de büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, her yıl geleneksel olarak düzenlemeyi ön gördükleri Türk-Alman Dostluk Haftası konusunda da Bozdağ ile görüştüğünü kaydetti. Bozdağ da, Bakan Böhmer ile karşılıklı dostluk ilişkilerinin daha ileriye götürülmesi konusunda faydalı bir görüşme yaptıklarını belirterek, uyum konusundaki sorunların çözümü konusunda işbirliğinin sürdürülmesi konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.

Bazı projelerle ilgili olarak çalışmalar yaptıklarını ve bu işbirliğini sürdüreceklerini ifade eden Bozdağ, bu projelerin neler olduğunun sorulması üzerine de Türk-Alman Dostluk Haftasının düzenlenmesi ve öğrenci değişimi konusunda birlikte neler yapabileceklerini ele aldıklarını kaydetti.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.