a
HomeSEKTÖRLERAnkara Mısır Çarşısı: Bir alışveriş klasiği

Ankara Mısır Çarşısı: Bir alışveriş klasiği

Ankara Mısır Çarşısı: Bir alışveriş klasiği

Ankara´nın güçlü yerel zincirlerinden Akyurt süpermarket 24 mağazası ile müşterilerine farklı alışveriş deneyimleri yaşatmaya devam ediyor.

Türkiye´nin önemli ve büyük markalarını tek çatı altında toplayan Ankara´nın en iddialı projelerinden A CİTY QUTLET Alıveriş Merkezi içerisinde çok farklı bir konsept ve vizyon ile Ankaralı tüketicileri ile buluştu.

Akyurt şirketler grubu bünyesinde APM “A Perakende Mağazıcılık AŞ” adı ile hizmet verecek Ankara Mısır Çarşısı geniş ürün çeşitliği, geleneksel mimari tasarımı ve farklı konsepti ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Ankara Mısır Çarşısı ile geleneksel alışveriş kültürü ve zevkini farklı bir sunum ile Ankara´lı tüketicilere farklı bir tecrübe yaşatmak istediklerini belirten APM Mağazacılık AŞ. Genel Müdürü Emre Uyanık, alışveriş kültürümüze yabancı olmayan kültürel ve geleneksel alışveriş motiflerini farklı bir bakış ile yeniden yorumlayıp Ankaralı tüketicilerin beğenisine sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Açıldığı günden bu güne başkentli tüketicilerin çok yoğun bir ilgi ile Ankara Mısır Çarşısını ziyaret etmekte olduklarını belirten Uyanık, ilginin Ankara sınırlarını aştığını farklı il ve ilçelerden Ankara Mısır Çarşısını ziyaretçilerin geldiklerini belirtti.

Mısır Çarşısı içinde Ankara ile özdeşleşmiş cadde ve sokaklar içerisinde her biri ayrı bir dükkân olarak işletilen; kasap reyonu, yöresel ürünlerin yer aldığı mandıra, taş fırın ile hizmet verecek olan unlu mamuller reyonu ile Ankara´da bir ilk olan balık reyonu içerisinde pişirme ünitesi ile Ankaralı tüketicilere farklı bir tecrübe yaşatmayı hedeflemekte. Bu reyonların dışında; bakkal, şen manav ile 300 yılık çınar ağacı etrafında nostaljik bir havada çay keyfi yapılabilecek Osmanlı Kahvehanesi yer almakta. Aynı zamanda turşu ve zeytin evi, Malatya Pazarı, aktar, geleneksel lezzetlerimizden macun çeşitleri ve Yılmaz Ustanın meşhur Arnavut ciğeri ile tüketicilere geçmişte bir yolculuk yaşatırken keyifli ve sıcak bir ortamda hizmet vermek Mısır Çarşısı´nın hedeflerinden.

Ankara Mısır Çarşısı mimarı tasarımı, konsepti ve vizyonu ile bu alanda bir ilk olma niteliği taşıyor. Nisan´nın ilk haftası Ankara´lı tüketicilere kapılarını açan Ankara Mısır Çarşısı “Bir alış veriş klasiği” sloganıyla; yeni bir alışveriş deneyimi ile Ankaralı tüketicileri tanıştırmayı amaçlıyor.misir_carsi2

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.