a
HomePOLİTİKAAktif Başkan milletvekilliği yarışında

Aktif Başkan milletvekilliği yarışında

Aktif Başkan milletvekilliği yarışında

Edip Demirdağ, çok uzun yıllar ticaretle uğraşmış. Halen de memleketi Midyat´ta inşaat sektöründe özel yap-sat olarak hizmet veren bir şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı´nı yürütüyor. Midyat Esnaf ve Sanatkârlar Odası´nda Başkan Yardımcılığı yapıyor, Midyat Genç Kalemler Derneği´nde Denetim Kurulu Üyesi, Midyat İMKB İlköğretim Okulu Okul- Aile Birliği´nde Başkanlık görevini sürdürüyor.

Midyat´ta yüksek okul kurulması için girişimlerde bulunan ve Midyat Meslek Yüksek Okulu´nun kurulmasında öncülük eden Edip Demirdağ, Midyat Yüksek Okul Açma ve Yaşatma Derneği´nin Yönetim Kurulu Üyeliği´nde de bulunmuş. Sürekli aktif olan ve sivil toplum kuruluşlarından hiç elini ve desteğini çekmeyen Demirdağ sayısız hayır ve yardımlaşma kurumlarına da katkıda bulunmuş.

Midyat´ta geçirdiğimiz sürede Edip Demirdağ´ın misafiriydik.

Edip Demirdağ dur durak bilmiyor. Midyat´ta hangi sivil toplum kuruluşuna baksak o çıkıyor. Ayrıca Demirdağ genç yaşına rağmen 20 yıldır aktif olarak siyasette de yer alıyor. Çeşitli partilerin yönetiminde görev alan Demirdağ, 2001 yılından bu yana hep Ak Parti çatısının altında bulunmayı tercih etmiş.

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi´nin Midyat İlçe Teşkilatı´nın Kurucu Üyeliği´ni yapan Demirdağ, daha sonra 6 yıl Midyat Ak Parti İlçe Başkanlığı´nı sürdürmüş. Ak Parti Genel Başkanlığı´nın 2 sefer büyük kongre delegeliğinde bulunmuş. İlçe Başkanlığı dönemince halkla iç içe, yönetimle koordineli olarak çalışmalar yapmış.

Edip Demirdağ´ın başkanlığı dönemince Ak Parti Midyat İlçe Başkanlığı Teşkilatı en yüksek üye sayısına sahip olmuş. Mardin ilçeleri arasında sürekli en başarılı teşkilat olarak ödüller alan Midyat, diğer ilçelerdeki teşkilatlara örnek olacak çalışmalara imza atmış.

Türkiye´de Adalet ve Kalkınma Partisi´nin Türkiye genelinde başlattığı, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi kapsamında Trabzon´un Of ilçesiyle Midyat Kardeş ilçe seçilerek manevi bağlar kurulmuş. Karşılıklı ziyaretler boyunca birçok yardıma muhtaç aile ve öğrencilerin ihtiyaçları giderilmiş.

Ak Parti Midyat İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Mardin´den milletvekili aday adayı olan Edip Demirdağ, “biz milletin efendisi değil, hizmetkârı olmaya talip olduk, Türkiye´mize olan sevdamız, memleketimize olan sevdamız, gülün bülbüle, bülbülün güle olan sevdası gibi. 2011 milletvekili genel seçimlerinin Türkiye´mize ve Mardin´imize hayırlar getirmesini diliyorum. Her şey Türkiye için, Her şey Mardin İçin” diyor.

Haber: İrem Nurgül Durmuş

 

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.